Pellet jest w pełni ekologicznym paliwem, które stanowi doskonałą alternatywę dla węgla kamiennego. Jego użycie wymaga zainstalowania nowoczesnego pieca, który może być zautomatyzowany. Dowiedz się, czym charakteryzuje się pellet i poznaj jego zalety!

Oszczędności – czy można zmniejszyć rachunki za ogrzewanie i jak to zrobić?

Pellet, dzięki temu, że jest odpowiednio kalorycznym paliwem, pozwala na realne oszczędności, które nie pozostają bez znaczenia dla naszego domowego budżetu. Jeśli decydujesz się na ekologiczne paliwo, jakim jest właśnie pellet, pamiętaj, że możesz zgłosić się do gminy w sprawie dotacji na instalację w pełni zautomatyzowanego pieca. Mimo wysokich początkowych kosztów, łatwość z jaką obsługuje się piec oraz same zalety pelletu, a także oszczędności, które przynosi spalanie tego paliwa sprawiają, że jest on niezastąpiony w każdym domu.


Szukasz dobrej jakości opału? Zobacz: sklep ekogroszek


Jak pozyskuje się pellet?

Pellet ma postać drobnego granulatu o dosyć jasnym kolorze. Paliwo to nie brudzi i nie pyli, tak jak węgiel. Pozyskiwany jest on podczas obróbki technologicznej odpadu powstałego przy produkcji drewna.

Czy pellet wystarcza na długo?

Dzięki temu, że paliwo to jest spalane w nowoczesnym i zautomatyzowanym piecu, możliwe jest optymalne nagrzewanie poszczególnych pomieszczeń. Na szczególna uwagę zasługuje fakt mechanicznej podaży paliwa bez udziału właściciela domu. Przy takich rozwiązaniach mamy pewność, że paliwo nie marnuje się, a dom jest dokładnie i starannie ogrzany i nie odchodzi do sytuacji, w której niektóre pomieszczenia pozostają zimne i nieogrzane. Automatyzacja daje oczywiście możliwość wyłączenia ogrzewania w pomieszczeniach, z których nie korzystamy na co dzień. Jeśli przechowujemy nasze paliwo w suchym i ciepłym miejscu, mamy pewność, że będzie ono w pełni spełniało nasze oczekiwania i zachowa swoje doskonałe parametry. Pellet jest w pełni ekologicznym paliwem i każdy, kto ceni wygodę oraz ma na uwadze oszczędności, powinien zainwestować w to paliwo i wykorzystać jego potencjał z dużym zyskiem dla siebie.